22.2 C
Poreč
Ponedjeljak, 21 lipnja, 2021
iVijesti banner
NaslovnicaAKTUALNO(FOTO) U 60 godina postojanja ŽRK Umag prvi puta je osvojio brončanu...

(FOTO) U 60 godina postojanja ŽRK Umag prvi puta je osvojio brončanu medalju rukometnog prvenstva

U posljednjoj utakmici, 26. kola prvenstva, 1.HRL za žene, odigrane u dvorani Stella Maris
rukometašice Umaga pobijedile su rukometašice 1234 Virovitica s 31–19 (12-6). Pobjedom protiv posljednje ekipe na tablici, rukometašice Umaga s 44 osvojena boda «zauzimanjem» trećeg mjesta na tablici, «ispod» prvoplasirane ekipe Podravka «Vegeta» i drugoplasirane ekipe Lokomotive Zagreb, osvojile su brončano odličje.

Nakon utakmice protiv rukometašica 1234 Virovitice, gradonačelnik Umaga Vili Bassanese, član Upravnog odbora HRS-a, uručio je brončani pehar kapetanici rukometašica Umaga Tei Bunić pehar, a svim rukometašicama Umaga i trenerima brončana odličja.

Utakmica je protekla, što i rezultat «pokazuje» u dominaciji Umaških rukometašica koje su do 15 minute prvog poluvremena držale «egal», rezultat 4-4, a minutu kasnije pogotkom Kristine Plahinek umaške rukometašice «zatvorile» su utakmicu, dobivši prvo poluvrijeme utakmice rezultatom 12–6 u svoju korist.

U drugom poluvremenu rezultatska razlika rasla je sve više da bi Nikolina Nushi s pogotkom u 57 minuti utakmice (31:18) «zatvorila» utakmicu u korist umaških rukometašica 31-19.

Umag – 1234 Virovitica 31 – 19 ( 12 – 6)

Dvorana Stella Maris, 26 kolo 1.HRL žene. Suci L. Šipoš ( Trnovec Bartolovečki) i M. Zeko
(Šenkovec).

UMAG: Gaborov, Plahinek 6, Kernjus 2, Miočinović 5, jajčević 6, Pavković 4, Blašković 9 obrana, Nushi 1, Bunić 4, Pavić, Lisjak, Sinčić, Kremer, Barišić, Černeka, Medica 3.

1234 VIROVITICA: Pratljačić 3, Strusa 4, Dujmović 2, Crnoja, Medved A, Medved M 3,
Majkovčan 15 obrana, Koprek 1, Trumpić Oršulić 2, Mioč-Cabadaj 4.