Istra 1961 razbila Hrvatski Dragovoljac i čini se – osigurala ostanak u ligi nakon samo 90 minuta

Istra 1961 otvorila je susret protiv Hrvatskog Dragovoljca baš onako kako su Puljani htjeli i priželjkivali. Nametnuli su se kroz posjed lopte od prve minute i na ulasku u desetu minutu Bande je prošao lijevom stranom, nanizao dvojicu igrača i poentirao za vodstvo od 1:0.

Nije dugo ostalo tako. Iličić je u 16. minuti dao fenomenalnu loptu u dubinu, Navarov je udarac bio blokiran no od bloka se odbilo do Bandea koji odvodi Istru 1961 na velikih 2:0 u ranoj fazi utakmice.

Filip Jazvić je u 25. minuti nakon udarca iz kuta zatresao gredu Lučićevog gola i to je u zadnjoj trećini bilo sve što su Sigećani napravili u prvom dijelu, dok su Puljani briljantno poluvrijeme okončali pogotkom u trećoj minuti nadoknade. Bernardo Matić je neobranjivo pospremio glavom centaršut Frane Mlinara.

Drugi dio donio je uspavanku u kojoj se nije vidjelo baš ništa posebno do pred sam kraj kada je domaćin u nekoliko navrata pokušao doći do četvrtog pogotka i osamiti se na čelu prvenstvene ljestvice… No, nisu uspjeli. Upravo suprotno. Dragovoljac je iskoristio jedan lijepi prodor Veljače i u trećoj minuti nadoknade postavio konačnih 3:1.

PULA – Stadion Aldo Drosina – I HNL – 1. kolo – SUDAC: Mario Zebec (Cestica) – Gledatelja: 713

ISTRA 1961 – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Bande 10′, 2:0 Bande 18′, 3:0 Matić 45′ 3:1 Veljača 90+3

Žuti kartoni: Mlinar (Istra 1961), Sekulić, Bašić, Roca Jazvić (Hrvatski Dragovoljac)

ISTRA 1961: Lučić, Rafa Navarro, Matić, Perković, Marin, Ivančić (od 85. Siljan), Blagojević (od 74. Lisica), Perera, Mlinar (od 66. Mišković), Iličić (od 74. Beljo), Bande

Trener: Gonzalo Garcia

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Majstorović, Ivkić, Bagadur, Valentić, Roca, Bašić, Petković (od 54. Viduka), Teklić (46. Skorup), Jazvić (od 54. Veljača), Sekulić (od 29. Perić)

Trener: Miroslav Kuljanac

Izvor: Istrasport.eu