Petak, prosinac 6, 2019
iVijesti banner
Naslovnica SPORT Jugovac od tragičara do junaka za manje od 40 minuta

Jugovac od tragičara do junaka za manje od 40 minuta

Tko god pobijedi u Umagu kod Moele, taj se može smatrati elitnim u Prvoj ŽNL. Funtanjani su ponovno odigrali dovoljno za pobjedu, iako nisu “umirali” u ljepoti, piše Istrasport.eu.

Susret je otvorio crveni karton Ivana Matoševića koji je podosta olakšao posao gostima, ali u 19. minuti ubačaj Krote nakon pasa Manića gostujući igrač Jugovac skreće u svoju mrežu za 1:0.

Ubrzo se Moeli ozlijedio i “ministar obrane”, Aleksandar Uzelac pa su šanse gostiju još malo porasle. U 50. minuti poravnanje je donio Ivan Lajtman koji ove jeseni “vuče” Funtanjane, a pobjedu Mostahinićevoj momčadi donosi baš Luigi Jugovac koji je tako od tragičara postao junak.

UMAG – Igralište Moele – I ŽNL – 9. KOLO
SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj) POMOĆNI SUCI: Ivan Fabac i Saša Mikša (oba Poreč) DELEGAT: Tomica Petković (Poreč)

MOELA – FUNTANA 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Manić 19´-11m, 1:1 Lajtman 50´, 1:2 Jugovac 63´

Žuti kartoni: Krota, Miličević, Uzelac (Moela); Kastrati, Prenc (Funatana)

Crveni karton: Matošević 8˙ – udaranje laktom u glavu (Moela)

MOELA: Kolar, Matošević, Uzelac (od 27. Čavarović (od 60. Šendula)), Uran, Miličević (od 43. Stojić), Mehmedagić (od 77. Manić J.), Manić A. (od 58. Božić), Krora, Bašić, Marčić (od od 60. Jugovac), Fabijančić.
Trener: Danijel Uzelac

FUNTANA: Milocani, Buršić, Radenović, Šegon, Prenc, Kastrati, Sardelin (od 75. Hanižar), Jugovac (od 89. Kovač), Gjurchinoski, Prolić (od 46. Banić), Lajtman (od 90. Lukšić).
Trener: Dean Mostahinić