iVijesti banner
Naslovnica SPORT Košarka: Vrlo dobri Dubrovnik pao je lakše nego se očekivalo

Košarka: Vrlo dobri Dubrovnik pao je lakše nego se očekivalo

PULA 1981 : DUBROVNIK 89:74

Iako smo se pribojavali utakmice protiv Dubrovnika, Dom sportova Mate Parlov ostao je neosvojena tvrđava u ovom prvenstvu za protivnike Pule 1981. Vrlo dobri Dubrovnik pao je lakše nego se očekivalo, tako da su si Puljani još jednom dali vjetar u leđa i sada s trećeg mjesta idu na gostovanje u Split protiv Universitasa sa željom da pobjedom krenuo još jače prema vrhu, piše Reginal Express.

Puljani su temelje treće pobjede u prvenstvu postavili odmah u prvoj četvrtini koju su dobili s 11 razlike, a dvije trice Klepe za vodstva od 17 razlike u drugoj četvrtini bile su znak da ovu prednost do kraja treba samo čuvati. U 25. minuti ipak Dubrovnik uspjeva smanjiti na samo 57:53, ali tada Filić, Dojkić, Bilalović Wrencher i Guštin svojim koševima domaće odvode na +13 na kraju treće četvrtine. Posljednju četvrtinu obilježio je Wrencher JR. koji je u 8 minuta ubacio 12 koševa, a na početku četvrtine imao je veliku pomoć Bulešića koji je dodao 5 koševa, a uz njih dvojicu jedino je još Andabaka zabio 2 poena.

Najbolji kod domaćih bili su Wrencher Jr. sa 16 poena, 13 su dodali Andabaka i Bilalović, dok je odličnu rolu imao i Klepo s 12 koševa i 5 asistencija, dok kod gostiju moramo istaknuti Ivana Vodopiju s 34 postignut koša i Dubelja s 20.

PULA 1981 : DUBROVNIK 89:74 (29:18, 25:22, 16:17, 19:17)

PULA 1981: Dojkić 8, Andabaka 13, Filić 6, Bilalović 13, Guštin 4, Bulešić 8, Marić 3, Stojanović 6, Šola, Klepo 12, Milec, Wrencher Jr. 16.

DUBROVNIK: Petrović 3, Stasjuk, Došen 5, Dubelj 20, Mustapić 2, Koprivica, Vodopija 34, Kalafatović, Perković 6, Raguž 4.