Srijeda, 23 rujna, 2020
iVijesti banner
Naslovnica SPORT Odbojkašice Poreča pobijedile Splićanke

Odbojkašice Poreča pobijedile Splićanke

Nakon mini «serije» poraza na gostovanjima , u sedmom kolu superlige za seniorke protiv «Osijeka» 3:0 i u osmom kolu protiv «Rijeke» 3.2, porečke odbojkašice u svojoj dvorani «Veli Jože» u Poreču pobijedile su odbojkašice Splita s 3:0 (25:19, 25:23, 25:17).

Događanja na terenu pokazala su da porečke odbojkašice ne misle o ničem već o pobjedi protiv Splićanki koja ih je «dovela» na tablici superlige sa šestog na četvrto mjesto s osvojenih 12 bodova.

Prva dva seta Porečanke su autoritativno odigrale no u trećem setu na trenutak su «stale» dozvolivši Splićankama da povedu s 8:7, 11:9, 13:10, 14:11 što je dalo na trenutak naslutiti da bi se mogao igrati četvrti, pa i odlučujući peti set utakmice.

Pad koncentracije Porečanki trajao je na sreću samo kratko pa su nakon što su «uhvatile» Splićanke na 14:14, set završile s 25:17 upisavši pobjedu 3:0. (iV)

OK Poreč – OK Split  3:0 ( 25:19, 25:23, 25:17).  Dvorana «Veli Jože». Suci Tin Vedriš, Luka Humski.  Gledatelja 200.

OK «Poreč» – Nina Boras, Bedart-Ghani Yassmen, Dan Brajkovć, Lea Banko, Rudy Renko Ilić, Rebecca Scoria, Mateja Vekić, Erika Momić, Ema Poropat, Larisa Pauletić, Angelelli Ilaria, Helena Plazanić, Nataša Miletić. Trener: Cristian Piazzese.

OK «Split» – Ivana Čubelić, Mara Franceschi, Ana Glavinović, Ana Čubelić, Ana Marija Ratković, Luna Bečić, Mirna Bečić, Ana Burilović, Lucijana Terze, Kate Lijić, Josipa Tudor, Ana Sobin.  Trener Tomislav Karaula.