6.3 C
Poreč
Četvrtak, 2 travnja, 2020
iVijesti banner
Naslovnica ISTRA Premijer liga rukometaša: Vrijedna pobjeda Umažana, Umag – Spačva 33:32

Premijer liga rukometaša: Vrijedna pobjeda Umažana, Umag – Spačva 33:32

Dino Gavran, RK Umag

Sva dramatika ovog susreta praktički se dogodila u posljednjoj četvrtini. Bodove su žarko željeli i jedni i drugi, domaćini zbog što boljeg mjesta u konačnom poretku i Ligi za ostanak, dok je gostima i bod puno značio.  Pod velikim znakom pitanja je sezona Vinkovčana koji su se već vidjeli u Ligi za prvaka, jer su činili taj četverolist.

Međutim, po svemu sudeći Umažani su im pokvarili planove, te tako na oproštaju od ligaške sezone svojim najvjernijim pristalicama izručili najljepšu pozivnicu za ponovnim susretanjem na utakmicama u Ligi za ostanak. Znali su u umaškim redovima puno toga o odlikama rivala no isto tako su vjerovali u svoje vrijednosti. Pokazalo se to dobitnim u konačnici kušnje protiv momčadi Spačve.

Poveli su gosti (3:0) poslije pet minuta igre, da bi u petnaest narednih Umažani „rudarskim“ pristupom „iskopali“ vodstvo od pet golova – 14:9 (20′). Za nastavak su domaćini izborili tri gola „viška“ (19:16). Tek što je počela druga etapa utakmice „plavo-žuti“ su prednost od pet golova ponovno ostvarili (21:16), no gosti uzvraćaju. Brzo su, serijom od 4:0 vratili nadu u ispunjenje cilja – povratka doma s bodovima. Ipak su se tom naumu Umažani „othrvali“ i do sredine drugog poluvremena imali prednost od dva gola, 25:23. Poslije nekoliko izjednačenja od kojih zadnje 28:28 iz 51. minute gosti prelaze u vodstvo. Dvaput su imali prednost od dva  gola.

Međutim u zadnjih sedam minuta Spačvinih 30:28, iskusni Ivan Čirjak s tri gola izvana, te mladi Dino Gavran s dva gola, zadnji 11 sekundi prije kraja meča – pretvorili su u pobjedu svoje momčadi.

Tako su i susjedima iz Poreča pomogli da osiguraju mjesto u Ligi za prvaka i prije samog gostovanja u Dubrovniku. (iV)