6.3 C
Poreč
Četvrtak, 2 travnja, 2020
iVijesti banner
Naslovnica ISTRA Prijateljska utakmica trećeligaša - Labinjani uspješniji: Novigrad – Rudar 1:2

Prijateljska utakmica trećeligaša – Labinjani uspješniji: Novigrad – Rudar 1:2

Prijateljsko odmjeravanje trenutačnih mogućnosti novigradske i labinske momčadi trebalo je stručnim stožerima poslužiti za otklanjanje mogući dvojbi oko najboljeg sastava za subotnja prvenstvena iskušenja. Novigrađani će na gradskom stadionu Laco ugostiti Pazinjane, dok u labinskom ogledu „rudari“ dočekuju pulske „brodograditelje“. U kakvoj su formi trećeligaši pokazat će subotnje predstave. Treba reći da je domaća momčad nastupila bez pet ponajboljih igrača.

Gosti su pobijedili poslije dominacije u prvom, te 15-tak minuta drugog poluvremena. Sa dva zgoditka su okrunili terensku nadmoć, već poslije desetak minuta igre. Bilić je odličnom loptom pravovremeno uposlio Leona Petrovića koji je u naletu ka golu Novigrađana. Između dvojice suparnika je u 11. minuti, sa 12 metara preciznim udarcem u lijevi donji kut matirao golmana Nicolettija. Isti se zatim istaknuo u tri navrata kad su igrači gostiju bili u izglednim situacijama za povećanje rezultata. Tek u nastavku uspjeli su „zeleni“ postići drugi gol nakon Dadićeva ubacivanja iz kuta pred gol Novigrađana najsnalažljiviji, odnosno najviši u skoku je bio Načinović za – 2:0, u 56. minuti.

Sredinom drugog poluvremena Dino Dukađin (na slici, s loptom) smanjio je vodstvo gostiju. U redovima Novigrađana nadaju se da će se većina igrača koja je izostala u ovoj utakmici do subote oporaviti i biti na raspolaganju treneru Ivanu Matiću, kako bi na startu drugog dijela prvenstva protiv Pazinjana osvojili dragocjene bodove. (iV)