Petak, 4 prosinca, 2020
iVijesti banner
Naslovnica AKTUALNO Rukometaši Poreča trenutno su prejaki za susjede iz Umaga

Rukometaši Poreča trenutno su prejaki za susjede iz Umaga

Već u prvoj minuti utakmice bilo je 1:0 za Poreč. U četvrtoj minuti 3:0, u desetoj minuti 6:2 a u petnaestoj minuti utakmice rukometaši Poreča imali su rezultat 9:4 u svoju korist.

Pred stotinjak gledatelja «okupljenih» na tribinama u dvorani Veli Jože, sukladno propisima izolacije i samo zaštite u zatvorenim prostorima od koronevirusa, rukometaši Poreča ekspresno su poveli protiv susjeda iz Umaga, u istarskom rukometnom derbiju.

Tijekom trideset minuta prvog poluvremena, koje je završilo s rezultatom 17:10 za rukometaše Poreča, umaški rukometaši nisu imali snage ni ideje kako postići pogodak Porečanima.

Ni drugo poluvrijeme koje je «otvoreno» pogotkom Umageža za smanjenje rezultata 11: 17 nije dalo nade da će se rukometaši Umaga «probuditi» i suprotstaviti Porečanima jer su rukometaši Poreča u 36 minuti utakmice već imali rezultat (19:12), sedam pogodaka razlike u svoju korist. Veliki rezultatski iskorak u drugom polu vremenu, sa osam, devet, pogodaka razlike rukometaši Poreča čuvali su do kraja utakmice. (iV)

POREČ – UMAG 33:25 (17:10)

Paket 24 Premijer liga. Dvorana Veli Jože Poreč. Suci: Ivica Botinčan, Dario Rupčić (Rijeka), gledatelja 100.

POREČ: Muranović, Mataija 5, Medved 3, Miloslavac 4, Radunovć 1, Perić 10, Krbavčić, Pribanić 3, Vekić, Moslavac, Mlinarich, Lugar 1, Rađaković 3, Čipraka, Plovanić Ikanović 3.

UMAG: Perić, Buvinić 10, Gavran 1, Krupić 1, Horizović, Bošnjak 2, Ružić 1, Kvastek 1, Stapar 1, Glavaš 4, Milinković, Matijević, Sinčić, Božić, Maros, Šafranko 4. (iV)