Rukometašice Umaga pobijedile su Lokomotivu

U odigravanju utakmice «otkazanog» 19. kola 1. HRL za žene, u dvorani Stella Maris u Umagu, rukometašice ŽRK Umag pobijedile su pobjednice Hrvatskog rukometnog kupa, rukometašice zagrebačke Lokomotive, s 22 : 21 ( 10:11).

U prvih trideset minuta utakmice rukometašice Lokomotive imale su stalnu prednost od dva pogotka u svoji korist, «zatvorivši» prvo poluvrijeme s jednim pogotkom razlike, 11:10, u svoju korist. U 37 minuti utakmice rukometašice Umaga «uhvatile» su izjednačenje 14:14 i od tada konačnirezultat utakmica postaje neizvjestan. U 52 minuti Umažanke imaju dva razlike ( 20:18) u svoju korist i gol raskorak u svoju korist drže do 58 minute kada Andrea Pavković postiže 22 pogodak (22:20) u mrežu Lokomotive, a u posljednjoj minuti utakmice Nika Vojnović postiže pogodak za Lokomotivu (22: 21).

Pobjedom rukometašica Umaga, Umažanke su se «popele» na drugo mjesto na tablici 1. HRL za žene s 36 boda, dva više od treće plasirane Lokomotive. (iV)