Ponedjeljak, 21 lipnja, 2021
iVijesti banner
NaslovnicaAKTUALNORukometašice Umaga potopile su Splićanke

Rukometašice Umaga potopile su Splićanke

U utakmici odgođenog 17. kola 1. HRL za žene protiv rukometašica Splita Umažanke su ostvarile desetu pobjedu u nizu a dvadesetu u dosadašnjem tijeku prvenstva. Do 15. minute prvog poluvremena Umažanke i Splićanke igrale su rezultatski neizvjesnu utakmicu budući je Splićanka Klara Birtić postigla pogodak, 5:4, i dovela svoju ekipu na korak do izjednačenja. No, u 17. minuti Tea Bunić postiže pogodak i umaške rukometašice s rezultatom 6:4 «odlaze» Splićankama. Do kraja prvog poluvremena gol razlika bila je sedam pogodaka razlike (15:8) u korist rukometašica Umaga.

U drugom poluvremenu rezultatski su Umaške rukometašice «bježale» Splićankama najčešće 10 pogodaka razlike. Obrana Splićanki bila je «tanka» i nije mogla zadržati napade rukometašica Umaga koje su tijekom drugog poluvremena pogotke postizale iz kontri i izvan «crte» devet metara.

Umag – Split 2010 30:19 (15:8)

Zaostali susret 17. kola 1. HRL za žene. Dvorana Stella Maris. Suci: Filip Skendrović (Bregana) i Dominik Trčak ( Samobor)

UMAG: Pavić 11 obrana, Gaborov, Plahinek 5, Kernjus 3, Miočinović 2, Jajčević 5, Pavković 7, Nushi 1, Bunić 4, Lisjak, Kremer, Barišić, Černeka 3.

SPLIT 2010: Kpitanović 9 obrana, Zelić 2, Rubić, Stojanov, Strinić 1, Romić 1, Macan 5, Marendić 2, Ercegović 2, Birtić 5, Bešker 1, Surjan.