Umaške rukometašice odigrale su protiv Sinja malo jaču trening utakmicu

U 12. kolu prve HRL za žene rukometašice Umaga «dobile» su protivnice iz Sinja

Nakon šezdeset minuta utakmice odigrane u dvorani Stella Maris dojam je da su Umažanke odradile malo jaču trening utakmicu. Rezultat, 34:28, u poluvremenu 22:13 za Umag,
ukazuje da su u drugih 30 minuta utakmice Umažanke odigrale u «drugoj brzini» iskoristivši pogreške koje su im Sinjanke ponudile u igri, posebno u obrani, ali i u napadu, neiskoristivši sve loše obrambene poteze Umažanki.

Do šeste minute prvog poluvremena igralo se «egal», 4:3 za Umag, a onda je koncentracija Sinjanki u igri počela padati što su iskoristile Umažanke koje su od 23 minute povele s 17:11 da bi prvih trideset minuta utakmice «zatvorile» s 22:13 u svoju korist.

U drugom poluvremenu rukometašice Umaga držale su osam, devet, deset pogodaka razlike u svoju korist da bi malo jaču trening utakmicu «zatvorile» s rezultatom, šest razlike, 34: 28 u svoju korist. (iV)

ŽRK Umag – ŽRK Sinj 34 – 28 ( 22-13)
Dvorana Stella Maris. Suci Filip Skenderović ( Bregana) i Domnik Trčak ( Samobor)

UMAG: Plahinek 7, Kernjus, Hrelja 1, Miočinović 1, Jajčević 7, Pavković 3, Blašković, Nushi 2, Bunić 3, Pavić, Lisjak, Markežić, Sinčić 1, Gombar, Barišć 9, Medica. Blašković 1 obrana, Pavić 5 obrana. Trener Beruno Maros

SINJ: Ćosić, Zorica 1, Pletikosić 3, Bešljić, Zorica P. Mihaljević, Mažurin 5, Plazibat,Crnčević 9, Vugdelija, Maleš, Mravak 1, Ćaleta, Ugrin, Lovrić 6, Paštar 3, Vugdelija 9 obrana, Ugrin 0